1985 yılından bu yana faaliyet gösteren Doğan-Gü, sektöründe her zaman ilklerin altına imza atmayı kendine ilke edinmiştir. Tam 36 yıl önce ilk defa Almanya'dan ithal ettiği kamyon grubu lastiklerini yenileme maksadı ile soğuk sistem lastik kaplama tesisini ülkemize kazandırmış, büyük bir değişimin öncüsü olarak kendi sektöründe uzun yıllar sürecek olan yolculuğun ilk adımını atmıştır. O tarihten sonra yüksek kalite, üstün performans ve en iyi hizmet anlayışını kendisine ilke edinen firmamız, insan odaklı yönetim anlayışı sayesinde hedeflerine emin adımlar ile ilerlemektedir.

36 yıl önce 6.500m² kapalı alan olmak üzere toplamda 11.000m² alan üzerine kurulan ve halen Merkez Adana tesisinde faaliyetlerine devam eden firmamız 2014 yılında tesislerine bir yenisini ekleyerek 3.500m² kapalı olmak üzere toplamda 6.500m² alan üzerine kurulu ikinci tesis yatırımını Mersin'de yapmıştır. Türkiye'nin yedi bölgesine yaygın, hızlı servis ağı ve profesyonel ekibimiz ile yerinde saha çalışmaları, filo lastik yönetimi, lastik takibi ve analizi ile sökme, takma ve ikame lastik (geçici lastik temini) hizmetlerini de veren firmamız üstün servis ve hizmet anlayışı ile müşterilerine çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

Sektöründe öncü girişim hamleleri ile bilinen firmamız 1998 yılında gerçekleştirdiği yatırım ile Orbitread (EM) yüksek kalitede iş makinesi lastikleri yenileme sistemini İtalya'dan temin ettiği tam otomatik makineleri ile üretime başlamıştır. Yine 2010 yılı içerisinde yapılan yeni yatırım ile iş makineleri lastikleri soğuk sistem yenileme tesisini faaliyete geçirmiş, hali hazırda faaliyette olan sıcak lastik kaplama tesisimiz ile birlikte bünyesinde iş makineleri lastik kaplama ile ilgili tüm kaplama teknolojilerine sahip olarak ülkemizde bir ilkin altına imza atmıştır.

Kullanılmış lastikleri yenileyerek yeni lastik performansına kavuştururken hem ekonomik olarak ülkemize fayda sağlayan hem de geri dönüşüm sayesinde doğayı atıklardan koruyan firmamız ortalama bir lastiğin yapılması için 33 litre petrol kullanılmaktayken aynı lastiğin kaplanması için sadece 7 litre petrol tüketildiği ve lastik yenileme işleminin sadece maddi kazançla sınırlı olmadığını milli ekonomiye de büyük katkı sağladığının bilinci ile hareket etmektedir.

 • 1985
  Türkiye'de İlk Kamyon Grubu Soğuk Sistem Lastik Yenileme Tesisi Yatırımı
 • 1986
  TSE Kalite Belge Kazanımı
 • 1998
  Türkiye'de İlk Orbit Sistem İş Makinesi Lastik Yenileme Tesisi Yatırımı
 • 2000
  ISO 9001 Belge Kazanımı
 • 2008
  İş Makinesi Sıcak Sistem Lastik Yenileme Tesisi Yatırımı
 • 2009
  TSE Kalite Belge Kazanımı BELGE KAZANIMI
 • 2015
  2.Fabrikia Yatırımı
 • 2018
  Orbitread Kaplama Tesisi Yatırımı, Mersin Fabrika Ağır Vasıta Servis Propratik Yatırımı
 • 2020
  Adana Ağır Vasıta Servis Yatırımı